Rozlicz pit jak
dotychczas!
SZYBKO I BEZBŁĘDNIE

Niezbędnik podatnika

 1. Jak rozliczyć PIT 2023
 2. Którą deklarację wybrać
 3. Który załącznik wybrać
 4. Złożenie deklaracji
 5. Metody opodatkowania
 6. Źródła przychodów
 7. Koszty uzyskania przychodu w stosunku pracy
 8. Stawki podatkowe i kwota wolna od podatku
 9. Danina solidarnościowa
 10. Zerowy PIT dla młodych
 11. Zerowy PIT dla rodziny 4 plus
 12. Zerowy PIT dla emerytów
 13. Zerowy PIT dla powracających lub zmieniających rezydencję
 14. Doliczenia do dochodu o podatku
 15. Ulgi i odliczenia
 16. 1,5 procent podatku
 17. Złożenie zeznania
 18. Zwrot nadpłaty podatku
 19. Zapłata podatku
 20. Najczęściej popełniane błędy
 21. Konsekwencje nie złożenia zeznania
 22. Korekta deklaracji
 23. Pobierz darmowy program pit 2023 i wypełnij zeznanie podatkowe

Złożenie PIT 37 przez urząd

Od roku 2019 na stronie MF funkcjonuje usługa „Twój e-PIT” , polegająca na przygotowaniu przez Urząd Skarbowy zeznania rocznego, na podstawie otrzymanych od pracodawców informacji PIT-11, PIT-R, PIT-8C, PIT-40A/11A. Tym samym zlikwidowany został wniosek PIT-WZ. Dostępny jest on od 17.02.2020 r. Logując się na swój profil na stronie podatki.gov.pl możemy zweryfikować przygotowaną przez urząd deklaracje PIT-37, zaakceptować ją , dokonać zmian lub nie robić nic, wówczas wraz z upływem ostatniego dnia na rozliczenie z urzędem zostanie on uznany za złożony.

Na chwilę obecna możliwe jest złożenie w ten sposób wyłącznie zeznania PIT-37 i PIT-38. Oprócz informacji o uzyskanych przychodach i zastosowanych kosztach, zawierać będą one informacje o składach społecznych i zdrowotnej oraz o stosowanych w zeszłym roku odliczeniach, jednakże nie uwzględnia m.in.: darowizn na cele pożytku publicznego lub cele kultu religijnego, ulgi z tytułu użytkowania internetu, odliczenie na emeryturę – IKZE. Te będziesz musiał uzupełnić sam, wpisując odpowiednią kwotę odliczenia. Podpowie nam też organizację pożytku publicznego, której przekazaliśmy w ostatnim roku swój 1,5%. Sprawdźmy jednak dokładnie, czy wielkość odliczeń jaką zastosował urząd jest właściwa, może bowiem należą ci się jednak podwyższone koszty, albo chcesz przekazać w tym roku 1,5% innej organizacji. Wiedz bowiem, że to Ty jako podatnik mimo wszystko odpowiadasz za ewentualne błędy.

Według zapewnień Ministerstwa Finansów za 2019 możliwe będzie rozliczenie za pomocą tej funkcji także formularzy PIT-36, PIT-36L i PIT-28.

Pobierz darmowy Program PIT Format i wydrukuj lub wyślij swój PIT 2023 przez internet >>