Informacja o finansowaniu z 1,5%

Rozporządzenie w sprawie zamieszczania informacji przez organizacje pożytku publicznego z zakresu 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych pojawiło się w lipcu 2016 r. Jeśli więc Twoja Organizacja do sfinansowania promocji (w całości lub w części) wykorzystuje środki 1,5%, które otrzymała w latach poprzednich, to musi o tym poinformować.

art. 27c. ust. 1 ustawy o działalności pożytku

Promocja prowadzona przez organizację pożytku publicznego, polegająca na publicznym zachęcaniu do przekazania 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych, bez względu na formę dotarcia do podatnika, zawiera w szczególności informację o jej finansowaniu lub współfinansowaniu ze środków finansowych pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych.

W PIT Format znajduje się specjalne miejsce, przeznaczone do poinformowania użytkownika o finansowaniu lub współfinansowaniu programu z 1,5 procenta podatku). Aby odpowiednia informacja znalazła się w Twojej wersji PIT Format, wystarczy w zamówieniu zaznaczyć pole dotyczące tego zagadnienia.

Masz pomysł na swoją własną wersję programu?

PIT Format stale rozwijamy o nowatorskie i unikalne moduły i funkcje, których nie znajdziesz w konkurencyjnych programach. Napisz, zadzwoń! Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych.

Agnieszka Malińska

specjalista ds. wsparcia OPP

Telefon

696 838 874
784 575 959